Okaspuud

Okaspuud (Pinophyta ehk ka Coniferophyta) on looduses väga tänuväärsed puud, olles kaunilt rohelised ka talvel, kui enamus lehtpuid- ja põõsaid on raagus. Erinevatest okaspuu liikidest on aretatud vapustavaid sorte, mis sobivad nii haljastusse kui ka aeda (männi-, kuuse-, kadaka-, nulu-, lehise- ja jugapuu sorte. Aretatud on madalamaid, kõrgemaid, kitsamaid, laiemaid jne. sorte, nii et valikut on, millega muuta maailma rohelisemaks. Mõned omapärased sordid on nt. harilik jugapuu (Taxus baccata) 'Filip´ś White Column' oma kahevärviliste okaste poolest, siis torkav kuusk (Picea pungens) 'Early Gold' oma uhkete kreemjaskollaste võrsetega jne. Kasvukoht: erinevad okaspuu liigid ja nende sordid eelistavad kasvuks valgusküllast kasvukohta ning hea drenaažiga parasniisket mullapinda, kuid mullastiku viljakuse ja koostisosa suhtes on nõuded paiguti erinevad.

Edwin Smits Conifers okaspuude tellimiseks palun laadi alla exceli fail, täida kõik vajalikud lahtrid ning saada see meile e-posti teel: info@hansupuukool.ee. Saadame Teile vastuseks ettemaksu arve. Okaspuude tarneaeg mai 2024. Edwini Smits Conifers kataloogi saab laadida siit: Edwin_Smits_okaspuude_kataloog_2024.xls

Täpsusta otsingut