Syringa vulgaris 'Primrose' - Harilik sirel 'Primrose' P9/0,55L

• Tootekood: Sirelid
  • Saadavus: Laos
  • 6.49 €

Istiku suurus: taimepott P9/0,55L, hakkame väljastama mai lõpus!

Kõrgus: 250-300 cm
Laius: 200-250 cm

Gerrit Maarse, Holland, 1949 a. sün. 'Yellow Wonder', 'Sterntaler'

Harilik sirel 'Primrose' on vana ja vähelevinud, kuid auhinnatud sort. Põõsas on püstise kasvuvormiga ja hästi harunev. Lehed on südaja kujuga ja helerohelist tooni. Õisikud on püramiidse kujuga ning koosnevad kreemjaskollastest lihtõitest, mis ajajooksul tuhmuvad heledamaks. Õitseb rikkalikult mais ja juunis. Kaunid õisikud lõhnavad kergelt. Kasvuks eelistab valgusküllast kasvukohta ja hea drenaažiga parasniisket viljakat mullapinda. Sireleid tuleks kärpida sel juhul, kui tõesti on soov hoida põõsas kompaktsena, pigem on soovitatav lõigata, kindlasti mitte murda sireli ära õitsenud õied, et põõsas ei kurnaks end seemnete kasvatamisega, kuna see muudab põõsa edaspidise õitsemise tagasihoidlikumaks.

Kõrgus
Kõrge
Õitseaeg
Juuni