Buddleja davidii 'Pink Delight' - Davidi budleia 'Pink Delight'

  • Tootekood: Buddleja davidii 'Pink Delight' - Davidi budleia 'Pink Delight'
  • Saadavus: Hetkel otsas
  • 3.00€ KM-ga

Kategooria: Ilupõõsad, Budleiad

Ladinakeelne nimi: Buddleja davidii 'Pink Delight'. Teine eestikeelne nimi, mis oleks vist õigem on Davidi budleja 'Pink Delight'.

Davidi budleia 'Pink Delight' on välimuselt meenutab rohkem rohttaime kui põõsast. Meil kasvab ta poolteise-kahe meetri kõrguseks. Õied on tugeva meelõhnaga ning meeldivad liblikatele, kõnekeeles kutsutakse taimeliblikapõõsaks. Õitsemine kestab juulist kuni hilise sügiseni.

Kõrgus: 1,5-2 m.
Laius: 1,5-2 m.
Kasvukuju: laikerajas põõsas, mis võib vajada tõestamist.
Õied ja lehed: Davidi budleia on sügisene õitseja. Tema õied on roosad püstistes pööristes sama aasta võrsetel. Lehed on hallikasrohelised.
Kasvutingimused: Budleia on külmakartlik. Külmal lumevaesel talvel võivad katmata põõsal kahjustada isegi juured ning kogu taim hävib. Võrsed külmuvad tavaliselt igal talvel, kuid taastuvad kiiresti. Kuna õied tekivad sama aasta võrsetel, siis ei takista talv õitsemist, küll aga hoiab põõsa madalama. Talvitamiseks on kõige mugavam kogu põõsas hilissügisel kümmekonna sentimeetri kõrguselt maha lõigata ja paksu kuiva turba või lehekihiga katta. Multši või lehtede peale võib panna kummuli mõne suurema lillepoti, ämbri, kasti või midagi muud, mis multši kuiva hoiab. Budleia vajab aias sooja ja päikesepaistelist, tuulte eest varjutatud kasvupaika. Muld peaks olema parajalt niiske, päris kuivas liivmullas jääb õitsemine kesiseks. Mullastiku suhtes leplik.
Märkused: Davidi budleia 'Pink Delight' on kiirekasvuline sort.
Kliimatsoon: 5 (-23C... -29C).
Kasutamine: sobib üksikpõõsana või väikeste rühmadena.

Haigused ja puudused: ei ole budleia kasvatamisel tekitanud probleeme.

Kasutatud kirjandus: Rein Sander, Koduaia ilupuud ja -põõsad, Tallinn, Varrak, 2014.


Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
  • Buddleja davidii 'Pink Delight' - Davidi budleia 'Pink Delight'