Betula pendula 'Youngii' - Arukask 'Youngii'

  • Tootekood: Betula pendula 'Youngii' - Arukask 'Youngii'
  • Saadavus: Hetkel otsas
  • 13.20€ KM-ga

Kategooria: Lehtpuud, Kased

Ladinakeelne nimi: Betula pendula 'Youngii'.

Arukask 'Youngii' on ilus dekoratiivne leinavorm. Noor istik on alguses üsna nääpsuke (poogitakse umbes meetri kõrgusele), kuid kasvab kiiresti. Kui on tahtmist, võib mõne ülemise oksa üles painutada ja toe külge siduda, kuid puu hakkab ka ise varsti oma kaarjaid oksi ülespoole sirutama. Aastatega kasvab 'Youngii' suureks puuks.

Kõrgus: 5-6 m.
Laius: 5 m.
Kasvukuju: allarippuvate okastega puu.
Õied ja lehed: lehed on läikivad, kuldkollase sügisvärvusega.
Kasvutingimused: kliima ja mullastiku suhtes vähenõudlik.
Kliimatsoon: 4 (-29C...-35C).
Kasutamine: Arukask 'Youngii' on ilus solopuu või taustapuu.

Muu informatsioon liigi kohta: Arukask on hinnatuimaks kaseks nii metsas kui ka suures aias. Kuni 30 m kõrgune sirgetüveline puu. Võra ažuurne, oksad pikad, ripuvad. Kliima suhtes on arukask vähenõudlik, külmakindel, talub hästi kontinentaalset kliimat. Mullastiku suhtes on arukask vähenõudlik, eelistab värskeid ja kergemaid liivsavimuldi. Ei talu aga kõrget põhjavett. Sageli võib kohata arukaske ka liivmuldadel, kuid äärmiselt kuivad mullad ei sobi talle. Juurestik on tugev, hästi arenenud, kuid sügavale ei lähe. Kasvab hästi kasvukohtadel, kus põhjavesi on sügavamal kui 1-1,5 m.

Haigused ja puudused: ei ole Arukase 'Youngii' kasvatamisel tekitanud probleeme.

Kasutatud kirjandus: Rein Sander, Koduaia ilupuud ja -põõsad, Tallinn, Varrak, 2014. Endel Laas, Dendroloogia, Tallinn, Valgus, 1967. Pilt on Taga talu omaniku oma.

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
  • Betula pendula 'Youngii' - Arukask 'Youngii'