Festuca glauca 'Amigold' - Hall aruhein 'Amigold'

  • Tootekood: Festuca glauca 'Amigold'
  • Saadavus: Laos
  • 3.50€ KM-ga

Kategooria: Kõrrelised

Istiku suurus: 15 cm (C2)

Kõrgus: 25 cm
Laius:  20 cm 

Kliimatsoon: 4 (-29C...-35C).
Kirjeldus: Uus sort! Madal, puhmikuline. Kollakarohelise lehestikuga kõrreline.  Õitseb juunis-juulis.
Kasvutingimused: Meeldib happeline parasniiske pinnas. Kasvab nii täispäikeses kui ka poolvarjulises kasvukohas. Sobib hästi ka konteineritesse. Kasutatakse nii üksikult kui ka rühmadena.
Muu informatsioon liigi kohta: Hall aruhein (Festuca glauca) moodustab ümara tiheda, kuni 40 cm kõrguse puhmiku. Pärineb Euroopast. Pooligihaljad lehed on peened ja sinakashallid. Õitseb käharate õisikutega mais-juunis. Annab isekülvi, mille vältimiseks võib õisikuvarred kohe pärast õitsemist maha lõigata. Kasvuks sobib kuivapoolne pinnas päikese käes või poolvarjus, kuid ilus sinine lehtede värv tuleb esile just kehvapoolsel liivasel pinnasel. Ei talu talvist niiskust. Toitaineterikkal pinnal kaotab oma kompaktse kuju. Vanematel taimedel kaob intensiivne sinakashall värv ning taime keskosa kuivab. Seepärast on soovitav taimi mõne aasta järel noorendada jagamise teel. Varakevadel puhastada puhmikust välja kuivanud lehed või lõigata kergelt tagasi. Sobib suuremate gruppidena. On aretatud palju sorte, mis erinevad kõrguse, lehevärvuse ja –laiuse poolest.

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
  • Festuca glauca 'Amigold' - Hall aruhein 'Amigold'
Notice: Undefined variable: _ocm_script in /data01/virt57168/domeenid/www.hansupuukool.ee/htdocs/system/storage/modification/catalog/view/theme/hansu_puukool/template/common/footer.tpl on line 46