Picea pungens 'Hoopsii' - Torkav kuusk 'Hoopsii'

  • Tootekood: Picea pungens 'Hoopsii' - Torkav kuusk 'Hoopsii'
  • Saadavus: Hetkel otsas
  • 18.00€ KM-ga

Kategooria: Okaspuud, Kuused

Ladinakeelne nimi: Picea pungens 'Hoopsii'. Teine nimi: Hõbekuusk 'Hoopsii'.

Torkav kuusk 'Hoopsii' on kauni hõbesinise okastikuga populaarne vorm. Seda sorti peetakse üheks kõige sinisemaks kuusesordiks. Ta ei kasva nii kõrgeks kui põhiliik, vaid jääb alla 10 meetri. Kümne aastaga kasvab umbes 2 m kõrguseks ja 1 m laiaks. Sort on saadud 1958. aastal USA-s.

Kõrgus: 10 m.
Laius: 3-4 m.
Kasvukuju: kõrgekasvuline sirgetüveline koonilise kasvukujuga okaspuu. Oksad rõhtsad, asuvad nagu korrustena.
Okkad: hõbesinised, tugevad ja teravad.
Kasvutingimused: Torkav kuusk 'Hoopsii' talub linna saastunud õhku, on täiesti külmakindel, aga väga nõudlik valguse suhtes. Kui vähegi tekib varju, siis muutub ta võra ühepoolseks, okaste värvus tuleb paremini esile päikesepaistelisel kasvupaigal. Eelistab ta viljakamat parasniisket mulda, kuivematel  ja vähem viljakatel muldadel muutub ta igerikuks.
Kliimatsoon: 4 (-29C...-35C).
Kasutamine: ilus solopuu. Sobib kasvatamiseks linnades, haljasaladel, tööstusrajoonides, taludes, keskmistes ja suuremates koduaedades.

Muu informatsioon liigi kohta: Torkav kuusk on pärit Põhja-Ameerikast. Euroopasse toodi ta 1863. aastal ja on sellest ajast peale leidnud rohket kasutamist nii metsakultuurides kui ka haljastuses. Praeguseks on tuntud üle 200 torkava kuuse sordi. Torkav kuusk on oma nime saanud eriti torkavate okaste tõttu, mille tipp on lausa nõeljas. Puu on rahvasuus rohkem tuntud hõbekuuse nime all, sest põhiliselt kasvatati puukoolides tema hõbedaokkalisi vorme, mille järele oli kõige suurem nõudlus. Torkav kuusk kasvab suureks puuks, seepärast peab talle aias valima kasvupaiga, kus ka paarikümne aasta pärast kasvuruumi jätkuks.

Haigused ja puudused:  ei ole Torkava kuuse 'Hoopsii' kasvatamisel tekitanud probleeme.

Kasutatud kirjandus: Rein Sander, Koduaia ilupuud ja -põõsad, Tallinn, Varrak, 2014. Aino Aaspõllu, Okaspuud koduaias, Tallinn, Kodu & aia praktiline aiavihik, Ühinenud Ajakirjad AS, 2015.

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
  • Picea pungens 'Hoopsii' - Torkav kuusk 'Hoopsii'