Picea pungens 'Glauca Pendula' - Torkav kuusk 'Glauca Pendula'

  • Tootekood: Picea pungens 'Glauca Pendula' - Torkav kuusk 'Glauca Pendula'
  • Saadavus: Hetkel otsas
  • 18.00€ KM-ga

Kategooria: Okaspuud, Kuused

Ladinakeelne nimi: Picea pungens 'Glauca Pendula'. Teine nimi: Hõbekuusk 'Glauca Pendula'.

Torkav kuusk 'Glauca Pendula' on huvitav ja omapärase kujuga vana leinavorm, tuntud juba aastast 1895, saadi Hollandis. Võra on varieeruva kujuga, mõnel isendil on kõik külgoksad allapoole suunatud, mõnel kasvavad esimese järgu külgoksad horisontaalselt, alles nende latv ja külgoksad on rippuvad. Kümne aastaga kasvab 2-3 m kõrguseks ja 1-1,5 m laiuseks.

Kõrgus: 6-8 m.
Laius: 2-2,5 m.
Kasvukuju: rippoksaline okaspuu.
Okkad: noored okkad hõbesinised, vanemad hallikasrohelised.
Kasvutingimused: Torkav kuusk 'Glauca Pendula' talub linna saastunud õhku, on täiesti külmakindel, aga väga nõudlik valguse suhtes. Okaste värvus tuleb paremini esile päikesepaistelisel kasvupaigal. Eelistab ta viljakamat ja parasniisket mulda.
Kliimatsoon: 4 (-29C...-35C).
Märkused: väga dekoratiivne, eriti vanemas eas!
Kasutamine: Torkav kuusk 'Glauca Pendula'  on eriti ilus üksikpuuna. Sobib ka taustapuuks, mille ette saab istutada madalamaid vorme.

Muu informatsioon liigi kohta: Torkav kuusk on pärit Põhja-Ameerikast. Euroopasse toodi ta 1863. aastal ja on sellest ajast peale leidnud rohket kasutamist nii metsakultuurides kui ka haljastuses. Praeguseks on tuntud üle 200 torkava kuuse sordi. Torkav kuusk on oma nime saanud eriti torkavate okaste tõttu, mille tipp on lausa nõeljas. Puu on rahvasuus rohkem tuntud hõbekuuse nime all, sest põhiliselt kasvatati puukoolides tema hõbedaokkalisi vorme, mille järele oli kõige suurem nõudlus. Torkav kuusk kasvab suureks puuks, seepärast peab talle aias valima kasvupaiga, kus ka paarikümne aasta pärast kasvuruumi jätkuks.

Haigused ja puudused:  ei ole Torkava kuuse 'Glauca Pendula' kasvatamisel tekitanud probleeme.

Kasutatud kirjandus: Rein Sander, Koduaia ilupuud ja -põõsad, Tallinn, Varrak, 2014.

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
  • Picea pungens 'Glauca Pendula' - Torkav kuusk 'Glauca Pendula'