Picea glauca 'Daisy's White' - Kanada kuusk 'Daisy's White'

  • Tootekood: Picea glauca 'Daisy's White' - Kanada kuusk 'Daisy's White'
  • Saadavus: Hetkel otsas
  • 4.80€ KM-ga

Kategooria: Okaspuud, Kuused

Ladinakeelne nimi: Picea glauca 'Daisy's White'. Teine nimi: Kanada kuusk 'Daisy White'.

Kanada kuusk 'Daisy's White' on väike väga dekoratiivne puu, mis kevadel on kollaseokkaline, hiljem kollakasroheline. See võrdlemisi uus sort saadi enne 1994. aasta Belgias. Kanada kuusk 'Daisy's White' on aeglasema kasvuga kui 'Conica', mille erimoksast, mis on saadud 1977 aastal Belgias.

Kõrgus: 1,3-1,6 m.
Laius: 0,6-0,8 m.
Kasvukuju: koonilise võraga sirgetüveline puu.
Okkad: kollakasrohelised, pehmed.
Kasvutingimused: on vähenõudlik mullastiku suhtes, küllalt varjutaluv.
Kliimatsoon: 4 (-29C...-35C).
Märkused: aeglasekasvuline sort. Kõrgus 10aastasena on kuni 1 m.
Kasutamine: Kanada kuusk 'Daisy's White' sobib hästi madalakasvuliste püsikute vahele või üksiktaimena kiviktaimlasse nii väiksemasse kui ka keskmise suurusega aeda.

Muu informatsioon liigi kohta: Kanada kuusk (Picea glauca) kasvab Põhja-Ameerika põhjapoolses osas ja on seal levinumaid puuliike. Kanada kuusk on suhteliselt vähenõudlik mulla suhtes, kasvab nii päikese käes kui ka poolvarjus. See kuusk on võrdlemisi aeglase kasvuga. Kasvatatakse dekoratiivse puuliigina parkides ja aedades. Õitseb mais. Emasõisikud (käbikesed) väikesed, tähelepandamatud. Käbid väikesed 3-5 cm pikad.

Haigused ja puudused: Kanada kuusk 'Daisy's White' vajab tavaliselt talvekatet päikesepõletuse eest. Ka põuaga jääb ta põdema - kollakad okkad muutuvad pruunikaks.

Kasutatud kirjandus: Aino Aaspõllu, Okaspuud koduaias, Tallinn, Kodu & aia praktiline aiavihik, Ühinenud Ajakirjad AS, 2015. Endel Laas, Dendroloogia, Tallinn, Kirjastus "Valgus" 1967.


 


Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
  • Picea glauca 'Daisy's White' - Kanada kuusk 'Daisy's White'
  • Picea glauca 'Daisy's White' - Kanada kuusk 'Daisy's White'

Sarnased tooted