Picea abies 'Virgata' - Harilik kuusk 'Virgata'

  • Tootekood: Picea abies 'Virgata' - Harilik kuusk 'Virgata'
  • Saadavus: Hetkel otsas
  • 21.60€ KM-ga

Kategooria: Okaspuud, Kuused

Ladinakeelne nimi: Picea abies 'Virgata'.

Harilik kuusk 'Virgata' on tuntud kui ''ussikuusk'', sest okstel pole külgharusid ja ta külgoksad vonklevad laiali nagu ussid. Ta on noorena huvitav oma väheharunevate püstiste või rõhtsalt väänlevate okste poolest. Teise järgu oksad on juba rippuvad. Harilik kuusk 'Virgata' on kollektsionääride maiuspala. Tegemist on vana sordiga, mis on saadud 1853. aastal Prantsusmaal.

Kõrgus: 15-18 m.
Laius: 6 m.
Kasvukuju: kõrge sirgetüveline väga hõre, veidi tontlik okaspuu pikkade rippuvate harunemata okstega.
Okkad: läikivad, tumerohelised.
Kasvutingimused: vähenõudlik, kasvab kenasti igal tavalisel mullal.
Kliimatsoon: 2 (-40C...-45C).
Kasutamine: Harilik kuusk 'Virgata' kasvab aastatega suureks, tõsiste mõõtmetega metsapuuks ega sobi seepärast väikeaeda. Sobib suuremasse aeda. Ta on kena taustapuu või soolopuu.

Muu informatsioon liigi kohta: Hariliku kuuse vormid on külma- ja pakasekindlad. Mullastiku suhtes pole nad eriti kapriissed, taluvad niiskemaidki muldasid. Ainult kuivadel liivmuldadel jäävad nad kiratsema. Kuuse erinevad vormid taluvad ka poolvarju. 

Haigused ja puudused: Harilikul kuusel 'Virgata' ei esine peaaegu üldse aiakahjureid, teda ei rüüsta ka tüütud seenhaigused.

Kasutatud kirjandus: Aino Aaspõllu, Okaspuud koduaias, Tallinn, Kodu & aia praktiline aiavihik, Ühinenud Ajakirjad AS, 2015. Rein Sander, Koduaia ilupuud ja -põõsad, Tallinn, Varrak, 2014.

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
  • Picea abies 'Virgata' - Harilik kuusk 'Virgata'
  • Picea abies 'Virgata' - Harilik kuusk 'Virgata'