Picea abies 'Rydal' - Harilik kuusk 'Rydal'

  • Tootekood: Picea abies 'Rydal' - Harilik kuusk 'Rydal'
  • Saadavus: Laos
  • 32.03€ KM-ga

Kategooria: Okaspuud, Kuused

Istiku suurus: 35-45 cm (C5)


Harilik kuusk 'Rydal'
on Eestis suhteliselt uus, aeglase kasvu ja kitsa võraga vorm. Noored puhkevad võrsed on kirsipunased ca 2 nädalat pärast puhkemist. Suvel on okastik roheline.

Kõrgus: 2-2,5 m (10aastasena)
Laius: 1-1,5 m (10aastasena)

Kasvukuju:
kõrge sirgetüveline tumepunasevõrseline puu.
Okkad: läikivad, tumerohelised.
Kasvutingimused: vähenõudlik, kasvab kenasti igal tavalisel mullal. Tundlik kevadiste hiliskülmade suhtes.
Märkused: Harilik kuusk 'Rydal' kasvab enam-vähem sama suureks puuks nagu põhiliik. Noorelt üsna aeglase kasvuga, 2-3 meetri kõrguseks kasvamiseks kulub kümmekond aastat.
Kliimatsoon: 2 (-40C...-45C).
Kasutamine: Harilik kuusk 'Rydal' sobib suuremasse aeda. Ta on kena taustapuu või soolopuu. Neid kauneid kuuski on muidugi kahju tuulekaitseks istutada, neile sobib aukoht aias, kus nad hästi silma paistavad.
Haigused ja puudused: Harilikul kuusel 'Rydal' ei esine peaaegu üldse aiakahjureid, teda ei rüüsta ka tüütud seenhaigused.

Muu informatsioon liigi kohta: Hariliku kuuse vormid on külma- ja pakasekindlad. Mullastiku suhtes pole nad eriti kapriissed, taluvad niiskemaidki muldasid. Ainult kuivadel liivmuldadel jäävad nad kiratsema. Kuuse erinevad vormid taluvad ka poolvarju. 

Kasutatud kirjandus: Aino Aaspõllu, Okaspuud koduaias, Tallinn, Kodu & aia praktiline aiavihik, Ühinenud Ajakirjad AS, 2015.


Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
  • Picea abies 'Rydal' - Harilik kuusk 'Rydal'
  • Picea abies 'Rydal' - Harilik kuusk 'Rydal'