Juniperus squamata 'Floreant' - Kirju kadakas 'Floreant'

  • Tootekood: Juniperus squamata 'Floreant' - Kirju kadakas 'Floreant'
  • Saadavus: Hetkel otsas
  • 9.60€ KM-ga

Kategooria: Okaspuud, Kadakad

Ladinakeelne nimi: Kirju kadakas 'Floreant'.

Kirju kadakas 'Floreant' on madal, kompaktne ja väga ilus sort. Näeb välja, nagu Kirju kadakas 'Blue Star', ainult on okkad hõberohelise-valgekirjud. Parema vormi saamiseks võib teda kergelt kärpida. Kasvab väga aeglaselt, 3-4 cm aastas.

Kõrgus: 0,5 m.
Laius:  0,5 m.
Kasvukuju: poolkerajas tihedavõrseline kääbuspõõsas.
Okkad: hõbedased, tipud kollased.
Kasvutingimused: mullastiku ja niiskuse suhtes vähenõudlik. Sobib kasvatamiseks valgusküllases ja tuulises kasvukohas.
Kliimatsoon: 4 (-29C...-35C).
Kasutamine: Kirju kadakas 'Floreant' sobib väga hästi teiste okaspuude kääbusvormide juurde, samuti madalakasvuliste püsikute vahele või kiviktaimlasse.

Muu informatsioon liigi kohta: Kirju kadakas on külma- ja haiguskindel. Kodumaaks on Ida- ja Kesk-Aasia mägismaa, kus liik kasvab roomava põõsa või kuni 4 m kõrguse igihalja madala ühekojalise, rippuvate võrsetippudega puuna, mille tüvediameeter võib ulatuda kuni 0,5 meetrini. Meil Eestis on kasutamist leidnud üsna hiljuti. Vajab päikesepaistelist kasvukohta ja viljakat parasniisket mulda, haljastuses sobib kasvatada kiviktaimlates, eesaedades jm.

Haigused ja puudused: varakevadine päike võib kahjustada kollaseid okkaid, mille tulemusena on taim kuni uute kasvudeni koleda väljanägemisega. Võib esineda roosteseen. Seenhaiguse tõhusaks tõrjeks tuleks okaspuid pritsida preparaadiga - Topas 100 EC (Fungitsiid 2,5ml/5 l kohta).


Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
  • Juniperus squamata 'Floreant' - Kirju kadakas 'Floreant'