Juniperus communis 'Horstmann' - Harilik kadakas 'Horstmann'

  • Tootekood: Juniperus communis 'Horstmann' - Harilik kadakas 'Horstmann'
  • Saadavus: Hetkel otsas
  • 5.88€ KM-ga

Kategooria: Okaspuud, Kadakad

Ladinakeelne nimi: Juniperus communis 'Horstmann'. Vale nimi, mida saab tihti kohtuda: Juniperus communis 'Horstmann Pendula'.

Harilik kadakas 'Horstmann Pendula' on üks väheseid kadaka leinavorme. Selle noored võrsed ripuvad peaaegu püstloodis allapoole, vanemad oksad looklevad ülespoole ja on kaarduva ladvaga. 10 aastane taim võib kasvada kuni 1,5 meetri kõrgeks ja sama palju ka laiaks. Noore istiku tüve peab esimestel kasvuaastatel toestama, samuti tuleks mõni külgoks sobiva nurga all ülespoole juhtida. Sorti hakkas levitama Günter Horstmann 1982. aastal Saksamaal Schneferdingenis.

Kõrgus: 3 m.
Laius:  3 m.
Kasvukuju: ebakorrapärase võraga rippoksaline okaspuu või põõsas.
Okkad: tumerohelised, keskel lai sinakasvalge õhulõheriba.
Kasvutingimused: mullastiku ja niiskuse suhtes vähenõudlik. Sobib kasvatamiseks valgusküllases ja tuulises kasvukohas.
Kliimatsoon: 4 (-29C...-35C).
Märkused: talub kärpimist.
Kasutamine: Harilik kadakas 'Horstmann Pendula' sobib hästi üksiktaimena.

Muu informatsioon liigi kohta: Harilik kadakas on kahekojaline puu või puukujuline põõsas munajaskoonusja, tugevasti oksise võraga. Harilik kadakas on küllalt külmakindel ja ainult karmimatel talvedel võib esineda külmakahjustusi. Juurestik on maapinnalähedane, talub hästi õhu kuivust ja kõrget õhutemperatuuri. Juurtel esineb mükoriisa. Mullastiku suhtes vähenõudlik, kasvab sageli nii liiv- kui ka loomuldadel. Liivamullaga lagedatel aladel kasvab laiuva ja hargneva põõsana.  

Haigused ja puudused: võib esineda roosteseen. Seenhaiguse tõhusaks tõrjeks tuleks okaspuid pritsida preparaadiga - Topas 100 EC (Fungitsiid 2,5ml/5 l kohta).

Kasutatud kirjandus: Rein Sander, Koduaia ilupuud ja -põõsad, Tallinn, Varrak, 2014. Endel Laas, Dendroloogia, Tallinn, Valgus, 1967.

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
  • Juniperus communis 'Horstmann' - Harilik kadakas 'Horstmann'