Weigela 'Bristol Snowflake' - Veigela 'Bristol Snowflake' C1/1L

• Saadavus: Laos
  • 5.99 €

Kategooria: Ilupõõsad, Veigelad

Istiku suurus: taimepott C1/1L, hakkame väljastama mai lõpus!

Kõrgus: 120-150 cm
Laius: 150-180 cm

Veigela 'Bristol Snowflake' on USA´st pärit sort, mida kaubanduslikult tutvustati Bristoli Puukooli poolt 1961. aastal. Põõsas on püstise ja laiuva kasvuga, vanemad võrsed veidi kaarduvad. Lehed on munaja kujuga, servadest sakilised, rohelist värvi ning suured kuni 15 cm pikkused, sügisel muutub lehestik rohekaskollaseks. Õied on trompetikujulised, valget värvi ning koondunud põõsale kimpudena. Õitseb rikkalikult juunis ja juulis. Kasvuks eelistab päikselist kuni osalise varjuga kasvukohta ning hea drenaažiga parasniisket mullapinda. Soovitatav on lõigata vanu nt. 3 aastaseid võrseid peale õitsemist, et soodustada uute võrsete kasvu ja seeläbi suurendada ka õite rohkust. Varakevadine väetamine tuleb ainult kasuks, toimeainete sisaldus peaks olema 15-20-15. Peale väetamist kindlasti multšida põõsaalune maapind.

Kõrgus
Keskmine
Õitseaeg
Juuli